Večeře na zámku
Večeře na zámku

Večeře na zámku jako v dřívějších dobách

Historie zámků se začíná v Evropě rozvíjet až koncem středověku.  Zámek je historická stavba, které je bohatě zdobená, většinou rozsáhlého charakteru. Tato stavba sloužila jako sídlo šlechtickým rodům a jejich členům. Zámek je stavba podobná hradu, někdy také klášteru. Liší se ale tím, že postrádá opevnění. Kolem první světové války bylo období zámku ukončeno, a to díky pádu evropské monarchii. V dnešní době je jen část zámků obydlena a pro zbylou část muselo být vymyšleno jiné využití, aby zámky nechátraly a mohly se opravovat.  Dnes můžeme zámky navštívit v podobě muzeí či jako kulturní střediska. Některé zámky slouží také pro širokou veřejnost jako restaurace.

Večeře na zámku je jeden z romantických zážitků, který si budete pamatovat celý život. Čeká na vás gurmánský zážitek v podobě několika chodových menu. Večeře probíhá v soukromé malebné místnosti na určitém zámku. V některých případech je možné povečeřet se svým protějškem v zámeckém parku. Tato možnost není ale na všech zámcích. V parku se také, za hezkého počasí, můžete projít a romantickou večeři tak zvýraznit krásnou procházkou při svitu měsíce a hvězd.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nadšení
81%
vzrušení
86%
radost
82%
relaxace
85%
pro páry
100%
zábavnost
37%
dovednosti
36%
pro děti
9%
mrazení
36%
adrenalin
20%
pro dospělé
100%

Barbora Ondráčková
vzrušení 96%
radost 92%
relaxace 84%
pro páry 100%
zábavnost 45%
nadšení 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.